15 Kasım 2012 Perşembe

Aşkın Renkleri - David Foenkinos

Yazarı: David Foenkinos
Yayınevi: Turkuvaz
Sayfası: 192
Türü: Roman
     
          Nathalie hayatının erkeğini bulmuş ve evlenmiştir. Kusursuz  ve mutlu evlilikleri devam ederken bir pazar günü karşıdan karşıya geçen kocasına bir kamyonet çarpar ve ölür. Bir daha asla aşık olamayacağını düşünür ama hayat ona bir sürpriz yapar. Alımlı Nathalie sıradan, sıkıcı ve çirkin ekip arkadaşı Markus:'u öper ve aşk burada başlar.  Markus'a aşık olmasını imkansız gibi görünmektedir. Etrafındaki insanlar Nathalie'in Markus gibi bir adama nasıl aşık olabileceğine kafa yorarken Nathalie, Markus'la geçirmiş olduğu her saatin her dakikasından büyük keyif almaktadır. Onunla olmak ona çok iyi gelir. Onun her yaptığına hayran kalır. Kitabın 76. sayfasında bir filozofun düşüncesine yer verilmiş.
"Yanlış zamanda karşılaşılan mükemmel insanlar vardır. Bir de doğru zamanda karşılaştığınız için mükemmel olan insanlar vardır." Filozofun düşüncesinin ne kadar doğru olduğunu bu kitabı okuyunca çok daha iyi anlayabiliyoruz. Markus, Nathalie'in hayatına en doğru zamanda girmiş ve onun kalbini fethetmiştir.
         Aşkın tek bir renginin olmadığını anlayabiliyoruz. "Neden bu kişiye aşık olunur?" dememek gerekiyormuş. Sıradan bir aşk romanı olmayan "Aşkın Renkleri"'ni yazar İstanbul'da bitirmiş.

3 yorum:

 1. Bir daha iyisi için Başı Bozuk romanı diyorum ben

  YanıtlaSil
 2. "Yanlış zamanda karşılaşılan mükemmel insanlar vardır.Bir de doğru zamanda karşılaştığını için mükemmel olan insanlar vardır."

  Bu söz çok anlamlı cidden.Kitabın konusu da ilgimi çekti.İnsan bazen 2. şansa inanmıyor.Amma en güzel şeyler hep en umulmadık anlarda gerçekleşirmiş.Kitabı listeme dahil ettim.Bulursam hemen alıp okumak istiyorum:)

  lilyum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lilyumcuğum, bak bu kitabı sen kesin seversin diyemiyorum. Belki sana çok basit gelebilir. Aslında küçük kitapta anlatılmak istenenler var. Ama sen beğenir misin ondan o kadar emin değilim.

   Sil