2 Şubat 2014 Pazar

Kitap Ağacı Ankara 4. Buluşması

"Okudukça büyür insan"

    İlk kez katılmış olduğum "Kitap Ağacı" buluşmasında, "Okudukça büyür insan" sloganlarının ne kadar haklı şekilde ilerlemiş olduğunu anladım. "Okuduk ve gün geçtikçe büyüdük" deniliyor. Evet, okundukça, büyünüyor. Buna şahit oldum.

     "Kitap Ağacı"ndan nasıl mı haberim oldu? Sevgili Pinuccia'nın (Pınar) blogunda yazmış olduğu bu yazısı sayesinde.

     Benim bu aileye sahip olma sebebim Pınar'dır, ona binlerce teşekkür ediyorum.

    Buluşma mekanımız S'LO Cafe Locanda'ydu. Saat 10:00'da buluşmuştuk. Katılımcılar, istedikleri menüyle kahvaltılarını yaptılar. Konuk yazarımız Sayın Ozanser Uğurlu ile "Aşkın Psikolojisi" hakkında söyleşi yapıldı. Kitap Ağacı'nın Ocak ayı okuma kitabı olan "Tutunamayanlar" hakkında isteyen okur, değerlendirmelerini anlattı.

     Sevgili Pınar'ı hep tanımayı  istemiştim. Bu buluşma sayesinde kendisiyle yüz yüze tanışma mutluluğuna eriştim. Ayrıca blogunu ilgiyle takip ettiğim SeGe yi tanıdım. (SeGe kızımla aynı yaşta. Kızım gibi onu gördüm ve çok sevdim. En kısa zamanda kızımı, SeGe ile tanıştıracağım.) Yeni blogerlerimizden Burcu ile tanıştım. Pınar'ın iş arkadaşı Bahar ve onun arkadaşı Nazan'ı tanıdım. (Nazancığım, Baharcığım; 'Hanım' yok:)) Bu insanların hepsine ayrı ayrı çok ısındım. Sımsıcak yürekleri olan bu insanlarla, hep görüşmeyi diliyorum. Daha nice hayattan ve kitaplardan paylaşacaklarımız var. Özleriyle sözleri bir olan bu insanlarla tanışmak benim için büyük kazançtır.

  Vikitaptan ne okuyor,  ne okumuş, okumuş olduğu kitap için kaç puan vermiş, değerlendirmesi nedir diye takibimde olan bir çok kişiyi yüz yüze gördüm. Bu isimlerden bir kaçı dylanduchovnyPınarAtakan, aoozkul ve HankR'dir. Onlarla tanışmak çok güzeldi.  

   Katılımcıların büyük kısmı Instagram kullanıcısıydı. En kısa zamanda bende Instagram  hesabı açacağım. Durum bunu gösteriyor:)

      İzmir, Antalya ve Konya'dan gelen misafirlerimiz vardı.Aramızda olmak için çok uzun yollardan gelen bu  insanlara ayrıca teşekkür ediyorum.

     Buluşmada tam 42 kişiydik. Kalabalık olduğumuz için her katılımcıyla ayrı ayrı sohbet etmemizin olanağı olmadı. İnşallah bir daha ki buluşmada hepsi ile sohbet edebilirim. Yine de bu güzel insanların olduğu yerde solumak müthiş keyifliydi. 

     Ben resim çekmedim. Resim çeken arkadaşlardan elime geçince blogumda yayınlayacağım.

     Her geçen gün katılımcı sayısı artan "Kitap Ağacı" na çok teşekkür ederim.

6 yorum:

 1. Bende tanıştığım için çok mutlu oldum iyi ki geldiniz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım, iyi ki gelmişim. Çok keyifli bir toplantıydı.

   Sil
 2. Okumak bile öyle keyifli ki. Ne zamandır gözüm bu buluşmalarda, tam katılmaya karar vermiştim ki bu buluşma tatile denk geldi. Çok üzüldüm Ankara'da olamadığıma. İnşallah sıradaki buluşmada ben de aranızda olurum :)

  Çok güzel anlatmışsınız siz de :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumak gibisi var mı:) Buluşmaya gelememiş olmanıza üzüldüm:(( İnşallah Mart ayında hep birlikte oluruz. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.

   Sil
 3. Eral, ne güzel anlatmışsın, roman tadında. Sizleri o kadar çok sevdim ki bütün haftasonu çevreme sizlerden bahsettim. Mutluyum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baharcığım, bende seninle aynıydım canım. Hep sizlerden bahsettim ve sizin gibi güzel insanlarla olmaktan dolayı ne kadar şanslı olduğumu düşündüm. İnşallah arkadaşlığımız ömür boyu sürecek.

   Sil